Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim

SPECJAŁY ŚW. ANTONIEGO
Specjały św. Antoniego to nowy projekt firmy Dameco związany z produkcją oraz promocją najlepszych jakościowo produktów takich jak: powidła, soki owocowe, kiszone soki warzywne. Wspieramy lokalne gospodarstwa rolne oraz tradycję.
Wśród flagowych produktów marki Specjały św. Antoniego naszym Klientom oferujemy: czosnek niedźwiedzi kiszony, zakwasy warzywne, soki owocowe, powidła, galaretki owocowe naturalne, soki tłoczone warzywne.
Sięgamy do tradycji oraz naszej kultury żywieniowej, aby na nowo odkrywać skarby tkwiące w produktach lokalnych.
PHILEOS
Phileos w języku greckim oznacza przyjaciela oliwy. W Grecji, używając słowa „oliwa”, mamy na myśli tylko oliwę produkowaną poprzez ekstrakcję oliwek, to znaczy oliwę z oliwek. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia „Phileos” to naturalny wyrób z oliwek. Produkowany jest wyłącznie w gajach oliwnych w Molaoi, Asopos, Monemvasia ze słynnych odmian Athinolia i Koroneiki. Oliwki dojrzewają na certyfikowanych polach., a cała uprawa jest pod ścisłą kontrolą. Dzięki temu Phileos otrzymał oznaczenie geograficzne Lakonii (ChOG LACONIA). Oliwki są zbierane przez lokalne stowarzyszenia rolnicze i pakowane w doskonałych warunkach potwierdzonych certyfikatami jakości, które znaleźć można na produktach.
iOrgos
Marka IORGOS to oryginalny produkt grecki. W ofercie IORGOS-a znajdziemy głównie oliwki greckie w rozmiarze Collosal, z pestką lub drylowane, nadziewane migdałami, czosnkiem lub papryką. Marka IORGOS promuje również pasty z oliwek oliwek zielonych oraz odmiany Kalamata.
Olivi
Oliwa z oliwek extra virgin marki Olivi pochodzi z regionu Kalamata w południowej Grecji. Oliwki użyte do produkcji oliwy dojrzewają w najbardziej sprzyjających warunkach – na obszarze 150 akrów rośnie 3000 drzew oliwnych. Słodki, łagodny klimat oraz wapienna gleba to najbardziej optymalne otoczenie dla rozwoju oliwek. Od tysięcy lat (do dnia dzisiejszego) oliwki przeznaczone do produkcji oliwy Olivi zbierane są wyłącznie ręcznie, na przełomie grudnia i stycznia. Po zerwaniu oliwki są natychmiast transportowane do centrum produkcyjnego, gdzie z udziałem certyfikowanej ekologicznej prasy tłoczony jest olej. Oliwa wyciskana jest na zimno, nie jest poddawana procesowi filtracji – wręcz przeciwnie – pozostawiona jest do naturalnej destylacji przez 2 miesiące zanim trafi do butelek. W środowisku koneserów oliwa z oliwek Olivi uznawana jest za jedną z oliw najwyższej jakości na całym świecie. Oliwa Olivi posiada bardzo niski poziom kwasowości (maksymalnie 0.3), lekko owocowy posmak oraz delikatny aromat, co czyni ją wyróżniającą się na rynku oliwy z oliwek.
Pelion
SAPOUNAS & Co. S.A. jest tradycyjną firmą eksportującą oliwki do wielu krajów od 1921 roku. Założona w pierwszych latach XX wieku przez Sapounas Brothers, wkrótce stała się jedną z dynamicznych i niezawodnych firm eksportujących grecką oliwę. Przez lata słynne oliwki „Pelion Brand” dotarły niemal do każdego zakątka naszej planety. Australia i Nowa Zelandia, USA i Kanada, kraje Ameryki Łacińskiej, Unia Europejska i kraje byłej Jugosławii, Egipt i Republika Południowej Afryki, Arabia Saudyjska, Kuwejt i Singapur znają już nasze produkty wysokiej jakości. Duże sieci supermarketów na całym świecie oraz sklepy wolnocłowe w Grecji i innych krajach zaopatrzyły się w nasze produkty w ostatnich latach. Dziś Sapounas & Co. S.A. oferuje i bogaty wybór najlepszych oliwek stołowych, specjalnych mieszanek oliwnych, pysznych oliwek (paté), oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, octów winnych, wspaniałych sosów i smakołyków z greckiej wsi. Produkty te są przygotowane zgodnie z najwyższymi standardami, przy użyciu tylko najlepszych naturalnych składników. Nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów, są produkowane zgodnie z tradycyjnymi recepturami.
"Nasi klienci oczekują i otrzymują najlepszą jakość produktu dostępną w rozsądnych cenach. Nasza skrupulatna opieka na każdym etapie przetwarzania i pakowania jest gwarancją całkowitej satysfakcji klienta."
Cretan Nectar
W tradycyjnej rozlewni octu winnego Cretan Nectar wytwarzane są autentyczne wyroby kreteńskie. W procesie produkcji biorą udział jedynie naturalne składniki i starannie wyselekcjonowane odmiany winogron. Inspirując się naturalnymi połączeniami najwyższej jakości, produkty te nie zawierają żadnych siarczanów, konserwantów czy też barwników.
Cretan Mythos
Grecka Oliwa Cretan MYTHOS to najwyższej jakości oliwa ekologiczna extra virgin. Uzyskana z oliwek Koroneiki przez tłoczenie na zimno, wyłącznie za pomocą środków mechanicznych. Antonakis Bros Ltd właściciel marki Cretan MYTHOS to rodzinna grecka firma z siedzibą w Chani, szanująca tradycję kreteńską i kładąca nacisk na wysoką jakość swoich produktów.
VEGA UP
Wybierając produkty VEGA UP otrzymujesz najwyższej klasy przygotowane wegańskie wyroby, które zaspokoją Twój wilczy głód i dodadzą zdrowych substancji odżywczych i minerałów Twojemu organizmowi.
Firma oferuje wysokiej jakości dania niezawierające glukozy i laktozy, przygotowywane z dokładnie wyselekcjonowanych warzyw, kasz, roślin strączkowych i nasion. Specjalnością jest bogata gama smaków hummusów, pasztetów, smalczyku oraz paprykarzu wegańskiego.W ofercie można znaleźć również dania gotowe, które przypadną do gustu nie tylko dorosłym ale i dzieciom.
Posmakuj zdrowia i wybierz to co dobre dla siebie i swoich bliskich.